Nefes ve Beden Atölyesi“Nefes hayattır. Yarım nefes alan, yarım yaşar!”

Duygular ve yaşam deneyimleri vücutta yaşar ve orada sıkışabilir.

”Nefes ve Beden Atölyesi”  içeriğinde bedenimizle ilişki kurmak, çeşitli beden çalışmaları, doğru nefes nedir, farklı nefes teknikleri, ruhsal gelişim için gerekli olan beden ve nefes kontrolü, farkındalık çalışmaları yer almaktadır.

Nefes ve beden atölyesi kişinin vücut dilini anlamaya başlaması ile birlikte kendisiyle yeniden bağlantı kurması, beden algısının gelişimi ve duygu durumunun dengelenmesı için mükemmel bir araçtır.

Grup çalışmasının sinerjisiyle kişiler coşku, keyif ve neşeye hizalanır ve titreşimleri maksimum seviyeye ulaşır. Ayrıca herkes kendi iç dünyasında yolculuğa çıkar ve kendisiyle buluşmanın o eşsiz keyfini yaşar.

Zaman içinde yapılan bedensel çalışmalarla birlikte bedeniniz güçlenir, duruşunuz  düzelir, zira omurganın şifalanması düzgün duruşun anahtarıdır.

Dersler ilerledikçe yaşam kalitesi artar, yaratıcılık yükselir ve kişide pozitif bir bakış açısı oluşur.

Nefesin ve beden atölyesinin en önemli sonuçlarından biri endorfin ve serotonin hormonlarının salınımını aktive etmesidir. 

Nefes & Beden zihin, beden ve ruh bütünlüğü sağlarken kişi sosyal, duygusal , fiziksel, zihinsel anlamda gelişir ve kendini bütünler.

Dünyanın birçok ülkesinde, psikolojik rahatsızlıklarda, psikoterapilere yardımcı olarak kullanılan nefes ve beden çalışmaları ile denge ve koordinasyonun artması, esneklik, savunma mekanizmasının gelişmesi  gibi birçok fiziksel yararın dışında, yükselen enerjiyle birlikte kendine güven, artan motivasyon, huzur hissi, stresle başa çıkma becerisi, kendini tanıma, kendini sevme ve özüyle barışıklık hissinde artış gözlenmiştir.

Nefes ve Beden Atölyesine katılmak, program, ücretler hakkında bilgi edinmek veya aklınıza takılan tüm sorular için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!